AKTUALNOŚCI

Aktualności

XV lecie Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych

Serdecznie zapraszamy na IV Otwarte Posiedzenie Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów, w ramach którego odbędzie się LVI Zjazd Porozumienie Doktorantów Uczelni Technicznych.

W tych dniach będziemy świętować XV lecie Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych na Uroczystej Gali, po której zaplanowana jest część przeznaczona na rozdanie Nagród Środowiska Doktoranckiego ProDok.

Deklarację zgłoszenia można dokonać do 29.10.2023 r. poprzez wypełnienie i przesłanie poniższego formularza: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSebze6dIgm3XN…/viewform

Aktualności

LV ZJAZD PDUT – GDAŃSK [13-15.10.2023]

W dniach 13-15 października odbył się LV Zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych w Politechnika Gdańska.

Podczas obrad zostały poruszone bieżące tematy, z którymi aktualnie zmagają się doktoranci Uczelni Technicznych. Zakres dyskusji środowiskowej obejmował takie wątki jak: warunki rekrutacji do szkół doktorskich i ich częstotliwość oraz wynagrodzenia doktorantów do momentu złożenia rozprawy doktorskiej. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk między reprezentantami samorządów z pewnością prowadzi do realnego wspierania rozwoju kształcenia w Szkołach Doktorskich Uczelni członkowskich. W ramach poszerzania horyzontów badawczych, po obradach, uczestnicy Zjazdu zwiedzili Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej.

Z tego miejsca, pragniemy szczególnie podziękować rektorowi prof. dr hab. inż. Krzysztofowi Wilde i dyrektorowi Szkoły Doktorskiej prof. dr hab. inż. Michałowi Mrozowskiemu, za obecność i nieocenione, merytoryczne wsparcie środowiska doktorantów Uczelni Technicznych.

Dziękujemy również gospodarzom naszego wydarzenia Samorząd Doktorantów Politechniki Gdańskiej, Przewodniczącemu Ignacy Rogoń oraz jego członkom Adam Olszewski i Jakub Baczyński-Keller.

I przede wszystkim Wam, drodzy członkowie PDUT, razem możemy więcej!

Aktualności

LIV ZJAZD PDUT – WROCŁAW [23-25.06.2023]

W dniach 23-25 czerwca odbył się LIV Zjazd Zwyczajny Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych na Politechnice Wrocławskiej.

Przewodniczący Kamil Kucharski rozpoczął obrady od sprawozdania dotyczącego dotychczas wykonanych prac przez Zarząd PDUT oraz przedstawienia jego przyszłych kierunków działalności.

Podczas obrad zostały wygłoszone dwie prelekcje, podejmujące bardzo istotne zagadnienia, a były to: “Problemy doktorantów ubiegających się o finansowanie ze źródeł zewnętrznych” przez Adam Olszewski oraz “Ewaluacja nauki w Polsce” przez Mateusza Gala.

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować J.M. Rektorowi PWr prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs oraz Dziekanowi Szkoły Doktorskiej dr hab. inż. Krzysztofowi Walkowiakowi za otwartość i udział w dyskusji dotyczącej obecnej sytuacji Doktorantów.

Dziękujemy również mgr inż. Michał Klimczyk, przewodniczącemu Krajowa Reprezentacja Doktorantów za przekazanie komunikatów dot. spraw prowadzonych na rzecz doktorantów z całej Polski.

Dziękujemy także Przewodniczącemu Doktorantów PWr Paweł Noceń oraz Rada Samorządu Doktorantów PWr za perfekcyjne przygotowanie wydarzenia.

A na koniec, dziękujemy Wam Drodzy Doktoranci Uczelni Technicznych za Waszą obecność A na koniec, dziękujemy Wam Drodzy Doktoranci Uczelni Technicznych za Waszą obecność oraz chęć budowania wspólnoty naukowej jaką jest Porozumienie Doktorantów Uczelni Technicznych, która swoim działaniem inspiruje młodych badaczy do dalszego rozwoju i osiągania sukcesów w dziedzinie nauk technicznych.

Aktualności

OGŁOSZENIE – LIV ZJAZD PDUT – WROCŁAW [23-25.06.2023]

W dniach 23-25 czerwca odbędzie się LIV Zjazd Zwyczajny Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych. Gospodarzami są: Politechnika Wrocławska oraz Rada Doktorantów Politechniki Wrocławskiej.

Będzie to czas, w którym podzielimy się z Wami sprawozdaniem z działań podjętych do tej pory przez PDUT oraz będziemy mogli usłyszeć Wasz głos w ramach wymiany doświadczeń naukowych i dobrych praktyk.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Rejestracji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY [otwarty do 4.06 23:59]

Pokaż mnie

Aktualności

LIII ZJAZD PDUT – LUBLIN [03.03.2023]

Trzeciego marca odbył się LIII Zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

Dziękujemy również mgr inż. Michał Klimczyk, przewodniczącemu Krajowa Reprezentacja Doktorantów za przekazanie komunikatów dot. spraw prowadzonych na rzecz doktorantów z całej Polski. Organizatorom mgr inż. Damian Kostyła i Michał Rogala za dbałość o każdy szczegół, a także koordynatorce wydarzenia mgr inż. Karolina Różaniecka.

Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczycił nas poprzedni Zarząd w składzie: Aleksandra Pawlak, Piotr Golonko oraz Adam Olszewski.

I przede wszystkim Wam, drodzy członkowie PDUT, razem możemy więcej!

Poniżej załączamy fotorelację z dnia obrad oraz ze zwiedzania kampusu Politechniki Lubelskiej.

Aktualności

Zjazd Sprawozdawczo-wyborczy w ramach LII Posiedzenia PDUT

W miniony weekend (2-4 grudnia) na Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie odbył się Zjazd sprawozdawczo-wyborczy w ramach LII Posiedzenia PDUT, w trakcie którego wybrano nowy zarząd Porozumienia na 2023 rok.

Z dumą i radością przedstawiamy Wam jego skład:

Przewodniczący – mgr inż. Kamil Kucharski z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza,

Wiceprzewodnicząca – mgr inż. Anna Tomaszewska z Politechniki Białostockiej,

Sekretarz – mgr inż. Jakub Zielonka z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Ponadto w trakcie wydarzenia uchwalono nowy Statut Porozumienia oraz System Identyfikacji Wizualnej, a po obradach odbyło się zwiedzanie laboratoriów AGH.

Jednocześnie członkowie zarządu ustępującej kadencji (Przewodnicząca mgr inż. Aleksandra Pawlak z Politechniki Poznańskiej, Wiceprzewodniczący mgr inż. Piotr Golonko z Politechniki Białostockiej oraz mgr inż. Adam Olszewski z Politechniki Gdańskiej) wraz z pełnomocnikami (ds. mediów i promocji – mgr inż. Julia Milewicz oraz ds. współpracy zewnętrznej – mgr inż. Krzysztof Pleskaczuk) chcieliby serdecznie podziękować wszystkim członkom Porozumienia za owocną współpracę w tym roku i życzyć wszystkim powodzenia w realizacji naukowych planów 👩‍🎓🧑‍🎓

Aktualności

Zjazd Zwyczajny w ramach L Posiedzenia PDUT

W Gdańsku w dniach 15-16 września odbył się Zjazd Zwyczajny w ramach L Posiedzenia PDUT.

👩‍💼 W trakcie obrad w oryginalnym Centrum Konferencyjnym „Luwr” na Politechnika Gdańska omówiono propozycje zmian w statucie PDUT, a także przeprowadzono dyskusje na temat działań prodoktoranckich, na przykładach Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Gdańskiej.

🎂 W przerwie, z okazji jubileuszu PDUT, na obradujących czekała niespodzianka – pyszny tort i nie tylko 🎉Po zakończeniu zjazdu PDUT rozpoczął się Zjazd Nadzwyczajny Krajowa Reprezentacja Doktorantów, połączony z III Otwartym Posiedzeniem Zarządu KRD.

Serdecznie dziękujemy Samorząd Doktorantów Politechniki Gdańskiej oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów za owocną współpracę podczas organizacji tego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom zjazdu PDUT za wspaniałą atmosferę i sprawne przeprowadzenie obrad 💜💛🖤

Aktualności

XLIX Posiedzenie PDUT w Białymstoku

W dniach 23-24 czerwca odbył się pierwszy stacjonarny zjazd przedstawicieli PDUT w tym roku. W trakcie posiedzenia na Politechnice Białostockiej:

  • przyjęto Samorząd Doktorantów Szkoły Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie do Porozumienia
  • powołano pełnomocnika PDUT ds. współpracy zewnętrznej – został nim mgr inż. Krzysztof Pleskaczuk z Politechniki Białostockiej
  • przedstawiono wyniki ankiety nt. bazy wiedzy i usług oraz możliwości współpracy z uczelniami przyrodniczymi i rolniczymi
  • dyskutowano o sytuacji doktorantów wdrożeniowych oraz procesie wygaszania studiów doktoranckich

Wyniki ankiety dotyczącej Bazy Wiedzy i Usług:

Zdjęcia ze Zjazdu:

II OPZ KRD

Po zakończeniu obrad Zjazdu PDUT odbyło się II Otwarte Posiedzenie Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Przedstawiciele samorządów doktorantów uczelni z całej Polski mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących popularyzacji nauki oraz uczestniczyć w panelach dyskusyjnych odnoszących się do Szkół Doktorskich, ich podsumowania oraz perspektyw. Ponadto podjęto także dyskusję na temat ewaluacji podmiotów naukowych w kontekście kształcenia doktoranckiego.

Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-6
Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-19
Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-21
Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-34

W trakcie OPZ przedstawiciele Samorządów Doktoranckich uczelni białostockich uroczyście podpisali także Białostockie Porozumienie Doktorantów

Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-15
Aktualności

Zaproszenie na Zjazd Zwyczajny XLIX Posiedzenia PDUT

Serdecznie zapraszamy na Zjazd w ramach XLIX Posiedzenia Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych!

📆 Zjazd odbędzie stacjonarnie się w dniach 23-24 czerwca 2022 r. w Białymstoku

👩‍🏫 Celem Posiedzenia jest przystąpienie nowego Członka do PDUT a także przedstawienie wyników ankiety dotyczącej bazy wiedzy i usług oraz omówienie spraw bieżących.

📋 Zachęcamy do zapisów na wydarzenie poprzez wypełnienie ankiety rejestracyjnej dostępnej pod linkiem: https://forms.gle/fUyq4S67NzanqRQC8 Termin zgłoszeń upływa 20 maja 2022 r. o godzinie 10:00 ⏰

Szczegółowe informacje dotyczące programu Zjazdu znajdują się w zaproszeniu przesłanym mailowo Samorządom Doktoranckim Waszych uczelni.

Do zobaczenia w Białymstoku!

Aktualności

PDUT na LinkedIn

Od dziś działa nasza strona na portalu LinkedIn!

Pojawiać się na niej będą informacje o wydarzeniach i projektach Porozumienia.

Zachęcamy do obserwowania!

Aktualności

Święta Wielkanocne 2022

Porozumienie Doktorantów Uczelni Technicznych życzy wszystkiego, co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy, zdrowia, pogody ducha, odpoczynku oraz nabrania sił do realizacji planów (badawczych) 🐤

Aktualności

Zjazd Nadzwyczajny w ramach XLVIII Posiedzenia PDUT

Dziękujemy za udział w pierwszym zjeździe przedstawicieli PDUT w tym roku!

Dnia 16 lutego odbyło się posiedzenie w formie zdalnej, na którym:

☑️ powołano pełnomocnika ds. mediów i promocji – została nim mgr inż. Julia Milewicz z Politechniki Poznańskiej

☑️ omówiono sprawy bieżące, w tym: realizację bazy wiedzy i usług, plan przyjęcia nowych uczelni do Porozumienia oraz ideę pełnomocnika ds. studiów doktoranckich

☑️ przedstawiono wstępny harmonogram zjazdów stacjonarnych Porozumienia – odbędą się one kolejno na Politechnice Białostockiej, Politechnice Gdańskiej i Politechnice Poznańskiej.

Ponadto do 2 marca można przesyłać propozycje zmian w statucie Porozumienia, który będzie w najbliższym czasie aktualizowany.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Aktualności

Zjazd Wyborczy 3-5 grudnia 2021

Serdecznie zapraszamy na stacjonarny Zjazd Wyborczy, który odbędzie się na Politechnika Wrocławska w dniach 3-5 grudnia 2021

Karty zgłoszeniowe znajdziecie w zaproszeniach, które przekazaliśmy do Waszych samorządów.

Zgodnie z harmonogramem, na Wasze zgłoszenia czekamy do 19.11.2021.

Kandydaci do organów jednoosobowych mogą zgłaszać swoje kandydatury wraz CV i propozycją działań na kadencję 2022 do 26.11.2021.

Do zobaczenia!

Aktualności

Przedstawiciele PDUT na Konferencji Rektorów Uczelni Technicznych

W dniach 30-31 sierpnia odbył się w Bydgoszczy zjazd Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Aktywnie uczestniczyli w nim członkowie naszego porozumienia – Anna Kuś (Przewodnicząca PDUT) oraz Maciej Jasiewicz (Sekretarz PDUT). Nie było to miejsce przypadkowe – 1 września swoją działalność rozpoczęła Politechnika Bydgoska.
Podczas posiedzeń dyskutowano nad nadchodzącą ewaluacją pracowników i jednostek naukowych oraz bieżącą sytuacją uczelni technicznych. Forum Uczelni Technicznych zaprezentował również prowadzone działania na rzecz zdrowia psychicznego studentów. Dziękujemy za spotkanie i życzymy Politechnice Bydgoskiej wszystkiego co najlepsze!

Aktualności

XLV Zjazd PDUT

Dziękujemy za udział w kolejnym Zjeździe Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych!
Na spotkaniu w dniu 8.06.2021 udało nam się poruszyć kwestie:
📍ankietyzacji doktorantów wdrożeniowych
📍oceny śródokresowej
📍promocji samorządów zrzeszonych w PDUT
📍regulaminów i statutów obowiązujących na uczelniach
Padło również wiele ciekawych praktyk i pomysłów dotyczących prac samorządów i ich współpracy z władzami uczelni.
Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i mamy nadzieję, że już nie długo spotkamy się stacjonarnie!

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

Drogie Doktorantki i Doktoranci,

W nadchodzące Święta Wielkiej Nocy chcemy życzyć Wam wiele radości i zdrowia. Niech będzie to czas spokoju, odpoczynku i nadziei.

Aktualności

XLIV Zjazd Porozumienia

W dniu 16 marca 2021 o godzinie 17.00 rozpoczął się pierwszy w tym roku zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych.
Podczas posiedzenia nie zabrakło dyskusji nad najważniejszym tematem dotyczącym doktorantów szkół doktorskich – oceną śródokresową. Na podstawie zebranych w ankiecie odpowiedzi omawialiśmy sposoby weryfikacji osiągnięć doktorantów w pierwsze dwa lata ich działalności w różnych ośrodkach akademickich dzieląc się uwagami i spostrzeżeniami.

Dodatkowo, zarząd PDUT zaproponował model promocji samorządów doktorantów zrzeszonych w porozumienie w mediach społecznościowych. Akcja ma za zadanie propagowanie dobrych praktyk oraz przekazanie podstawowych informacji o doktorantach na zaprzyjaźnionych uczelniach.

Na zjeździe poruszono także pomysł ankietyzacji doktorantów wdrożeniowych – ich zadowolenie z realizowanego projektu oraz wpływ jaki ma realizacja doktoratów na ich karierę zawodową.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zjeździe !

Aktualności

Nowy Zarząd PDUT na kadencję 2021

17 grudnia 2020 roku odbył się Zjazdu Wyborczego Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych. Z uwagi na okoliczności pandemii COVID-19 spotkanie przeprowadzono z użyciem środków porozumiewania się na odległość. Podczas obrad delegatów i obserwatorów, sprawozdanie z działalności za kadencję 2020 przedstawił mgr inż Adam Zwoliński. Kolejnym punktem była prezentacja kandydatek i kandydata do nowego Zarządu. W głosowaniu tajnym Rada Porozumienia jednogłośnie poparła przedstawione kandydatury. Poniżej publikujemy skład Zarządu na kadencję 2021:

Przewodnicząca
mgr inż Anna Kuś
Politechnika Wrocławska

Wiceprzewodnicząca
mgr inż. Jolanta Krupa
Akademia Górniczo-Hutnicza

Sekretarz
mgr inż. Maciej Jasiński
Politechnika Gdańska