LXI Zjazd Zwyczajny Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych

Miniony weekend upłynął pod znakiem inspirujących rozmów, ważnych decyzji i wspaniałej współpracy podczas LXI Zjazdu Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych! 
 
Obrady otworzył JM Rektor dr hab. inż. Marcin Lorenc, który przywitał uczestników w murach Politechniki Opolskiej. Podczas panelu dyskusyjnego, prowadzonego przez mgra inż. Damiana Kostyłę, dyskutowaliśmy o wyzwaniach i przyszłości młodych naukowców.
 
Prelegenci – mgr inż. Michalina Gucma, mgr inż. Wiktoria Jasek, mgr inż. Aleksandra Ławniczak, mgr inż. Michał Budzik i mgr inż. Krzysztof Podosek, wnieśli do dyskusji cenne spostrzeżenia dotyczące:
malejącego zainteresowania studiami II stopnia,
trudności w zdobywaniu środków na pierwsze badania,
możliwych ścieżek kariery po zakończeniu doktoratu.
 
W trakcie Zjazdu dokonaliśmy również wyboru nowego Zarządu na kadencję 2025. Serdeczne gratulacje składamy:
mgr inż. Adrianie Dowbysz – Przewodniczącej,
mgr inż. Jędrzejowi Matli – Wiceprzewodniczącemu,
mgr inż. Wiktorii Kanciak – Sekretarzowi.
Życzymy sukcesów i owocnej współpracy!
 
Serdeczne podziękowania składamy również ustępującemu Zarządowi – Wiceprzewodniczącemu mgr. inż. Ignacemu Rogoniowi za ostatni rok wytężonej pracy oraz Przewodniczącemu mgr. inż. Kamilowi Kucharskiemu za dwa lata pełne zaangażowania i wyzwań. 
 
Po obradach odwiedziliśmy laboratoria Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, a dzień zakończyliśmy w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu zanurzając się w historię polskiej piosenki, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Opola. 
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego – Szymon Ogłaza.
Serdecznie dziękujemy Samorządowi Doktorantów Politechniki Opolskiej za wkład i zaangażowanie w organizację Zjazdu.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne chwile i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!