W dniach 23-24 czerwca odbył się pierwszy stacjonarny zjazd przedstawicieli PDUT w tym roku. W trakcie posiedzenia na Politechnice Białostockiej:

• przyjęto Samorząd Doktorantów Szkoły Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie do Porozumienia
  • powołano pełnomocnika PDUT ds. współpracy zewnętrznej – został nim mgr inż. Krzysztof Pleskaczuk z Politechniki Białostockiej
  • przedstawiono wyniki ankiety nt. bazy wiedzy i usług oraz możliwości współpracy z uczelniami przyrodniczymi i rolniczymi
  • dyskutowano o sytuacji doktorantów wdrożeniowych oraz procesie wygaszania studiów doktoranckich

Wyniki ankiety dotyczącej Bazy Wiedzy i Usług:

Zdjęcia ze Zjazdu:

II OPZ KRD

Po zakończeniu obrad Zjazdu PDUT odbyło się II Otwarte Posiedzenie Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Przedstawiciele samorządów doktorantów uczelni z całej Polski mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących popularyzacji nauki oraz uczestniczyć w panelach dyskusyjnych odnoszących się do Szkół Doktorskich, ich podsumowania oraz perspektyw. Ponadto podjęto także dyskusję na temat ewaluacji podmiotów naukowych w kontekście kształcenia doktoranckiego.

Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-6
Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-19
Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-21
Krajowa-Rada-Doktorantow-fot-Piotr-Awramiuk-34